Yhteystietomme

 

Janne Lahti
Toiminnanjohtaja

janne.lahti@hsry.fi
0400 444 804

Sektorivastaavat

Pekka Perho
Evankelioinnin koordinaattori
pekka.perho@hsry.fi
045 612 5242

Seppo Kaski
Diakonian koordinaattori
seppo.kaski@hsry.fi
0400 787 742

Henna Orava
Koulupalvelun koordinaattori
henna.orava@hsry.fi
040 099 5060

Sektorityöntekijöitä

Vesa Rautasaari
Vankilalähetystyön koordinaattori
vesa.rautasaari@hsry.fi
0400 252 152

Vuokko Hautala
EU-ruokajaon koordinaattori
ruokajakelu@hsry.fi
0500 366 542

Johtoryhmä

Johtoryhmän muodostavat Janne Lahti, Henna Orava, Pekka Perho, Seppo Kaski ja Mika Korkatti.

Hallitus

Hallituksen puheenjohtaja:

Kari (KK) Korhonen
kari.korhonen@japo.fi
0400 768 658

Muut hallituksen jäsenet:
Ville Anttila, Taneli Halonen, Petri Harjula (varapuheenjohtaja), Mika Korkatti, Jouni Korpela ja Aki Ruotsala. 

Hyvä Sanoma -yhteysevankelistat

Lappi
Leif Flink
040 218 3381
leeviflink@gmail.com

Pohjois-Pohjanmaa  
Liisa Satokangas
044 2429313
liisa.satokangas@gmail.com

Pohjois-Pohjanmaa
Seppo Mäkipää
050 3559045
seppo.makipaa@gmail.com

Etelä-Pohjanmaa
ei yhteysevankelistaa

Keski-Pohjanmaa
Susanna Hotakainen
040 221 0008
kpyhteys@gmail.com

Kainuu 
Heikki Korppi
040 095 0401‬
heikki.korppi@gmail.com

Varsinais-Suomi
Lasse Hämäläinen
045 6317433
lassehamalainen@pp.inet.fi

Pohjois-Savo
ei yhteysevankelistaa

Etelä-Savo
Anna-Maija Kalliokoski
050 441 6161
anna-maija (at) mikkelinhelluntaisrk.fi

Anna-Maija toimii myös
Itä-Suomen yhteysevankelistaverkoston aluevastaavana.

Keski-Suomi
Sirpa Arposuo
040 757 9817
sirpa@arposuo.fi

 

Keski-Suomi/Pirkanmaa 
(raja-alue)
Tarmo Suominen
045 122 7894
tarmo-suominen@suomi24.fi

Häme
Teemu Kaski
040 5622986
teemu.kaski@icloud.com

Kaakkois-Suomi
Pauliina Kuikka
045 230475
missiopastori.pauliinakuikka@gmail.com

Pirkanmaa
ei yhteysevankelistaa

Uusimaa
Sanna Ryhänen
045 671 4335
sanna.k.ryhanen@gmail.com

Pohjois-Karjala
Anita Keinänen
044 0301354
anita.keinanen.posti@
gmail.com

Satakunta
Tapani Tuomi
044 536 5300

tapi.tuomi@gmail.com

Satakunta
Jarmo Kallio 
050 413 3483

jarmo.kallio78@gmail.com

Pankkiyhteydet jäsenille ja jäsenyhteisöille

IBAN: FI86 8000 1001 5018 09
(BIC: DABAFIHH)

Viitenumerot :
Suurin tarve 3609
Evankeliointi 3560
– aktiot/Kampanjat 3735
– j
aettava materiaali 3447
– v
ankilatyö 3706
Koulupalvelu 3502
Diakoniatyö  3654
– Näkövammaistyö 1012
– Kehitysvammatyö 3227
– Kuurojen työ 3214
– Käsi kädessä 3528
– Seniorityöntekijät 3340
(vuoden 2020 tilisiirtolomake seurakuntia varten)

Jäsenmaksu 45 €, viitenumero 3803
Yhteisöjäsenmaksu 150 €, viitenumero 3366

Seurakuntien tukimaksusuoritus 3366