Yhteystietomme

 

Janne Lahti
Toiminnanjohtaja

janne.lahti@hsry.fi
0400 444 804

Sektorivastaavat

Pekka Perho
Evankelioinnin koordinaattori
pekka.perho@hsry.fi
045 612 5242

Seppo Kaski
Diakonian koordinaattori
seppo.kaski@hsry.fi
0400 787 742

Henna Orava
Koulupalvelun koordinaattori
henna.orava@hsry.fi
040 099 5060

Sektorityöntekijöitä

Vesa Rautasaari
Vankilalähetystyön koordinaattori
vesa.rautasaari@hsry.fi
0400 252 152

Vuokko Hautala
EU-ruokajaon koordinaattori
ruokajakelu@hsry.fi
0500 366 542

Johtoryhmä

Johtoryhmän muodostavat Janne Lahti, Henna Orava, Pekka Perho, Seppo Kaski ja Mika Korkatti.

Hallitus

Hallituksen puheenjohtaja:

Kari (KK) Korhonen
kari.korhonen@japo.fi
0400 768 658

Muut hallituksen jäsenet:
Ville Anttila, Taneli Halonen, Petri Harjula (varapuheenjohtaja), Mika Korkatti, Jouni Korpela ja Aki Ruotsala. 

HS-yhteysevankelistat

Lappi
Taneli Halonen
045 2338112
taneli.halonen@gmail.com

Pohjois-Pohjanmaa  
Liisa Satokangas
044 2429313
liisa.satokangas@gmail.com

Pohjois-Pohjanmaa
Seppo Mäkipää
050 3559045
seppo.makipaa@gmail.com

Etelä-Pohjanmaa
Merja-Riitta Anttila
050 3603465
mranttila.anttila90@gmail.com

Keski-Pohjanmaa
Pirjo Uusitalo
044 347 8448
uusitalopirjol@gmail.com

Kainuu 
Ritva Vataja
040 5035342
ritvavataja@gmail.com

Kainuu
Ossi Hyvönen
kivimaki48@gmail.com
044 291 8575

Pohjois-Savo
Hellevi Pasanen
044 2310857
hellevi.pasanen@gmail.com

Etelä-Savo
Anna-Maija Kalliokoski
050 441 6161
anna-maija (at) mikkelinhelluntaisrk.fi

Keski-Suomi
Sirpa Arposuo
040 757 9817
sirpa@arposuo.fi

 

Keski-Suomi/Pirkanmaa 
(raja-alue)
Tarmo Suominen
045 122 7894
tarmo-suominen@suomi24.fi

Häme
Teemu Kaski
040 5622986
teemu.kaski@icloud.com

Kaakkois-Suomi
Pauliina Kuikka
045 230475
missiopastori.pauliinakuikka@gmail.com

Pohjois-Karjala
Anita Keinänen
044 0301354
anita.keinanen.posti@
gmail.com

Pohjois-Karjala
Henry Määttä
henrymaatta@gmail.com
050 375 6654

Pohjois-Karjala
Päivi Kaila
050 5916 479
paivikaila@hotmail.com

 

Varsinais-Suomi
Lasse Hämäläinen
045 6317433
lassehamalainen@pp.inet.fi

Satakunta
Tapani Tuomi
tapi.tuomi@gmail.com
044 536 5300

Uusimaa
Sanna Ryhänen 
0456714335
ryhanen.sanna@suomi24.fi

Pankkiyhteydet jäsenille ja jäsenyhteisöille

IBAN: FI86 8000 1001 5018 09
(BIC: DABAFIHH)

Viitenumerot :
Suurin tarve 3609
Evankeliointi 3560
– aktiot/Kampanjat 3735
– j
aettava materiaali 3447
– v
ankilatyö 3706
– Marko Selkomaan, kotimaantyö 3874 
– Marko Selkomaan ulkomaantyö 3829
Koulupalvelu 3502
Diakoniatyö  3654
– Näkövammaistyö 1012
– Kehitysvammatyö 3227
– Kuurojen työ 3214
– Käsi kädessä 3528
– Seniorityöntekijät 3340

Jäsenmaksu 45 €, viitenumero 3803
Yhteisöjäsenmaksu 150 €, viitenumero 3366

Seurakuntien tukimaksusuoritus 3366